Memede Çatlak Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Memede Çatlak Nasıl Tedavi Edilir?

Memede çatlak, Bayanların birçoğunda ergenlik döneminde ve kilo alıp verme olaylarında oluşan memede çatlak büyük bir sorun olarak ortaya çıkar. Evli bayanlardaysa hamilelik döneminde ve emzirme zamanında bu sorunlarla karşılaşırlar. Memede oluşan çatlaklık belirtileri memede kızarıklık, gerilme ve karıncalanma oluşarak çatlaklık görülmektedir. Memede çatlak çok şiddetli ağrıya neden olabilir, mutlaka kişinin bir doktora danışması veya ilaç kullanması gerekir. Memede çatlak oluşması tedavi gerektirebilir, uzun süren bir meme çatlağı zaman içerisinde deride oluşan elastik değerini kaybederek kötü görüntüye neden olabilir. Her yaş grubunda bayanda olması mümkün olan memede çatlak önlem alınması gereken bir durumdur. Birtakım nemlendiriciler uygun olanlar kullanılmalı ve meme kuru olarak bırakılmamalıdır.

Memede çatlak oluşumunu önlemek için neler yapılmalı?

Kozmetik olarak kullanılan nemlendirici ve çatlak giderici içerisinde C vitamin bulunan ürünlerin kullanılması vücuda yarar sağlayacaktır. Tek başına kullanılan kozmetiklerin vücutta etkisi olması için klinik yöntemli destek olarak doktorun önereceği kozmetikler daha uygun olur. Memede çatlak olan bir bayanın ciddi ağrı çektiği kesin olarak yaşanır, fakat çekilen bu sıkıntılı ağrı ihmal edilmemelidir. Fakat hamilelik ve emzirme döneminde anne adayında oluşan memede çatlaklık için klinik yani doktora gitme ertelenir. Çünkü bu durum oldukça doğaldır, her anne adayı yaşamıştır ve yaşayacaktır geçici olan bu süreçte sabırlı olmak gerekir. Anne adayları veya emziren annelerin yapması gereken bitkisel yağlarla memeyi yumuşatmaktır. Bu yöntem son derece işe yarayacaktır, bekar olan kilo alıp veren bir bayanın mutlaka bir hekime görünerek ilaç kullanması gerekebilir.

Memede çatlak nasıl tedavi edilir?

Günümüzde bayanların yaşadığı bu sorun öncelikle tıpta son derece başarılı tedavi yöntemlerin etkili olduğu kısa sürede görünmüştür. Memede çatlak lazer terapiler, meyve asitlerinin uygulanması ve peelingler memede oluşan çatlaklara uygulanarak tedavi aşaması uygulanır. Ayrıca uygulanan karboksterapi cihazları meme çatlaklarının üzerinde uygun ve etkili yöntem olarak kullanılmaktadır. Memede çatlak az olacak bir dereceyse bunun için kullanılan ve uygulanan vakum terapilerdir. Bu yapılan tedavi yöntemleri hamile olan ve emziren anneler için uygun değildir. Sağlıklı bir yaşam için memede oluşan çatlakların en kısa zamanda müdahalesi yapılarak erken teşhis uygulanarak kişilerin sağlığına kavuşması sağlanmalıdır.

Memede Çatlak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çıkık Belirtileri ve Tedavisi

Çıkık Belirtileri ve Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Makatta Çatlak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Makatta Çatlak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Omuz Çıkığı Ameliyatı Sonrası

Omuz Çıkığı Ameliyatı Sonrası

Kırık Diş Çekimi

Kırık Diş Çekimi

Femur Boyun Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Femur Boyun Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Lav Kırığı Özellikleri

Lav Kırığı Özellikleri

Güncel

Tibia Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Tibia Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kırık Saç Uçları

Kırık Saç Uçları

Güncel

Kıkırdak Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kıkırdak Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi