Göğüste Çatlak Göğüs Çatlaklarının Nedenleri?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göğüste Çatlak Göğüs Çatlaklarının Nedenleri?

Göğüste çatlak, Deri çatlaklıkları nerede olursa olsun ister göğüste, kolda, bacakta, kalçada her zaman büyük bir problem oluşturur Vücut zaman içerisinde elastik yapısını kaybettiği için çatlaklar oluşmaya başlar. Göğüste meydana gelen çatlaklıklar bireyleri günden güne sıkıntı içerisine sokup büyük rahatsızlık vermektedir. Özellikle göğüs çatlaklıkları gebelik zamanında kendini daha fazla göstermektedir. Çünkü vücut ani bir kilo alımına maruz kalmaktadır. O yüzden cilt esnekliğinden taviz vererek aşırı gerilime maruz kalır ve bu gibi durumlarda cildin üst tabakasında çatlaklıklar oluşur. Zaman içerisinde göğüs kasları da çalışmasında büyük problem oluşur ve nedenlere bağlı olarak da çatlaklıklar meydana gelir.

Göğüs çatlakları neden olur?

Sporsal faaliyetlerin hiç yapılmadığı ya da azaldığı dönemlerde kilo alımına davetiye çıkardığından ve vücut içerisinde meydana gelen ani değişim, göğüs çatlaklıkları oluşur. Gebelik sürecinde göğüslerde süt dolması ve ani boşalması tekrar dolması göğüs çatlakların oluşmasına zemin hazırlar. Vücudun ani değişmeleri, yani hızlı kilo alım ve verimi göğüste çatlakların oluşmasını da tetikler. Göğüs çatlaklıkları bu etkilene maruz kaldığı için cildin üst tarafında kırılmalara neden olur ve çatlaklar belirgin şekilde kendini göstermektedir.

Göğüs çatlaklıkların tedavisi nasıl yapılır?

Göğüste çatlaklıkları tedavi etmek için öncelikle vücudun elastik yapısını geliştirmek gerekir. Bunun için belirli terapiler ve yapmak gerekir. Bunun için lazer terapisi, vakum terapisi, fototerapiler, yüksek miktarda meyve asitleri ile terapi yapmak faydalı olacaktır. Elastikiyetin arttırılması vücut için faydalı olup çatlakları önleyecektir. Karbonsiterapiler sayesinde küçücük baloncuklar dokulara gönderilir ve dokuların esnemeyi sağlayıp, kolejan ve elastik oluşumuyla gerçekleşir. Bundan dolayı özellikle göğüs çatlaklarına karşı karbonsiterapi ile tedavi etmek çok faydalıdır.

Göğüs çatlaklıkların önlemek için neler yapılmalıdır?
  • Göğüs çatlaklıkların oluşmasını engellemek için öncelikli olarak beslenmeye ve beslenme alışkanlıklarına önem vermek gerekir. Yani vücuda alınan vitamin ve minerallere dikkat etmek gerekir. Vücut bünyesi yeteri kadar vitamin ve mineral ile desteklenmezse ister istemez tahribat oluşacaktır. Bu yüzden bu tür problemleri ortadan kaldırmak için yeterli miktarda çinko içeren besinler tüketilmelidir.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde kakao yağının nemlendirici olarak kullanılırsa göğüs çatlaklıklarına faydalı gelecektir. Özellikle doğumdan sonraki süreçte kakao yağını göğüs çatlaklıkları için kullanılır. Kakao yağı tamamen zararsızdır. Rutin şekilde kullanılması gereken kremdir. Eğer bir kişi yatmadan önce kakao yağını kullanır ve uyursa göğüsteki çatlaklıkları oluşmasını engellemiş olur.
  • Kremler çatlaklar için bire bir üretilmiş en ideal çözümdür. Çeşitli yağlardan üretilmiş çatlak kremleri, son derece faydalıdır ve vücudun ihtiyaç duyduğu A, C ve E vitaminleri sağlamış olur, ayrıca göğüste çatlaklıkların oluşmasını engellemektedir.

Göğüste Çatlak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hemoroid Çatlak Belirtileri ve Tedavisi

Hemoroid Çatlak Belirtileri ve Tedavisi

Kalça Çıkığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kalça Çıkığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Çıkık Nasıl Anlaşılır?

Çıkık Nasıl Anlaşılır?

Diz Kapağı Kıkırdak Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Diz Kapağı Kıkırdak Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Yumuşak Doku Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Yumuşak Doku Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Vücut Çatlakları Belirtileri ve Tedavisi

Vücut Çatlakları Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Omuz Çıkığı Ameliyatı Sonrası

Omuz Çıkığı Ameliyatı Sonrası