Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer, Bacaktaki çatlaklar ani kilo alıp vermelerden ve ergenlik dönemindeki gelişmelerden kaynaklanmaktadır. Kuru derideki gerilmeler ve gevşemeler deride istenmeyen çatlaklar meydana getirmektedir. Çatlakların oluşumunun ilk hali pembe renkli çizgiler halindedir daha sonra beyaz çizgiler halini almaktadır. Hamilelik döneminde alınan alınan kilolarda bacak çatlaklarının oluşmasına neden olmaktadır. Spor yaparken yanlış hareketlerde bulunulması ve vücuda çok yüklenilmesi de çatlak oluşturur. Bacak çatlakları pembe renkte iken tedavi edilmesi daha kolaydır beyaz renk olduğunda geçirilmesi neredeyse imkânsızdır.

Bacaktaki çatlaklardan kurtulma yolları
  • Sigarayı bırakmak
  • Günde en az üç bardak su içmek
  • Vücuda peeling uygulamak
  • Protein oranı yüksek yiyecekler tüketmek
  • Zararlı güneş ışınlarından bacakları korumak
  • Bacaklara düzenli egzersiz yaptırmak
Bacaklarda meydana gelen deformasyonlar kadın psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Belli bir düzeyde olan çatlaklar makyaj yöntemi ile kapatılabilmekte iken ileri düzeydekiler kapatılamamaktadır. Bacaklardaki çatlaklar kadınların öz güvenlerinin de kırılmasına neden olmaktadır. Kadınlar bacaklarındaki çatlakların oluşturduğu kötü görüntüden ötürü istedikleri her kıyafeti giyememekte tereddütte kalmaktadır. Vücudun nem oranının düşük olması da çatlaklara davetiye çıkarmaktadır. Bacaklara tahıl ürünlerinden elde edilen nemlendiriciler ile nem takviyesi sağlanabilir. Kullanılacak nemlendiricilerin doğal olmasına özen gösterilmelidir. Kimyasal içeriği yüksek olan nemlendiriciler cilde yarar sağlayacağı yerde daha da zarar verebilir. Çatlaklar için üretilen yağlar ve losyonlar çatlaklar oluşmadan önce kullanılırsa önleyici bir etki yaratabilirler. Çatlakların yok edilmesi için henüz yüzde yüz etkili cerrahi bir yöntem keşfedilememiştir. Özellikle diyet programı uygularken kilo alımı ya da veriminin yavaş bir şekilde ilerlemesine dikkat edilmelidir. Bu sayede deri ani yırtılmalardan korunmuş olur. Çatlaklar derinin yüzeyinde gözükse de aslında alt tabaka altında oluşmaktadırlar.

Deride oluşan çatlaklar için uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir?
  • Mikrodermabrazyon tedavisi
  • Lazer tedavisi
  • Endermoloji tedavisi
Mikrodermabrazyon tedavisinde ölü deri kaldırılır yeni derinin oluşumuna katkı sağlanır. Lazer tedavisinde lazer ışınları cildin kendisini yenilemesini sağlar. Lazer tedavisi en çok kullanılan ve en çok fayda sağlayan yöntemdir. Endermoloji tedavisi masaj yapılarak uygulanır. Endermoloji tedavisi kan dolaşımının düzenli olmasına etki eder.

Bacaktaki Çatlaklar Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kırık Bacak Belirtileri ve Tedavisi

Kırık Bacak Belirtileri ve Tedavisi

Femur Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Femur Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Bağ Zedelenmesi Kaç Günde Geçer?

Bağ Zedelenmesi Kaç Günde Geçer?

Tibia Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Tibia Kırığı Belirtileri ve Tedavisi

Çıkık Kalça Belirtileri ve Tedavisi

Çıkık Kalça Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Tendon Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Tendon Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kıkırdak Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kıkırdak Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi