Lav Kırığı Özellikleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Lav Kırığı Özellikleri

Lav kırığı, volkanik patlamalar ve bazı volkanik olaylar sonucu yer yüzüne çıkar. Yüksek ısıya dayanıklı olabilen bu lav kırıkları günümüzde değerli bir yapı olarak görülmektedir. Bazı tespihlerin yapımında, akvaryumlarda, bileklik çeşitlerinde ve birçok takı malzemesinde kullanılmaktadır. Genelde volkanik dağların yakınlarında ve volkanik olaylar sonrası o çevrede bulunan bu kırıklar volkanın yüksek ısı altında birçok maddeyi eritip bir anda soğuması ile meydana gelir. Mineral açısından oldukça zengin olan lav kırıklarının faydaları da baya fazladır. İçinde birçok faydalı mineral barındıran bu lav kırıkları magnezyum, potasyum, çinko, demir, kalsiyum içerir. Bazı inanışlara göre bu maddeler ruhsal ve fiziksel dinginlikte verir. Eğer lav kırıkları ısıtılır ise insanın kaslarına ve kemik erimesi gibi bazı hastalıklara tedavi olur. Fiziksel kas ağrıları, romatizma gibi hastalıklara da birçok faydası vardır. Bu tür faydalarından dolayı termal tesislerin çoğunda lav kırığı kullanılır. Ülkemizde Ankara, Afyon, Adana, Antalya gibi birçok ildeki termal tesiste kullanılmaktadır. Birçok hastalığa fayda sağlayan bu lav kırıkları hiçbir hastalığa kesin çözüm üretmez. Bu tedavi yöntemlerini kullanmadan ya da uygulamadan önce mutlak doktorunuzla görüşmenizde fayda vardır. Çünkü bu tedaviler alternatif tıp yöntemleridir. Unutulmamalıdır ki bu lavları kullanmadan önce onun size bir faydası olacağına kendinizi inandırmanız gerekir.

Lav KırığıÖzellikleri

Lav kırıkları dünyanın magma denen derinliklerinden yeryüzüne patlamalar ya da sızmalar sonucunda gelir. Enerjisi yüksek olan bir maddedir. Lav kırıkları volkanın olduğu her yerden yer yüzüne çıkabilir. Lav kırıkları ısıyı uzun süre içerisinde tutabilir. Alternatif tıp yöntemlerinin çoğunda kullanılan lav kırığı fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Kan dolaşımını hızlandıran bu lav kırıkları damarlarınızı genişleterek kan dolaşımınızı hızlandırır. İnsana enerji veren bu kırıklar kalp içinde çok faydalıdır. Birçok hücrenizin yenilenmesine de yardımcı olan bu lav kırıkları, solunum yolunuzun açılmasında da etkilidir.

Lav Kırığıİnsan Vücuduna Sağladığı Yararlar

Damar genişletme özelliği ile kan dolaşımını hızlandırabilir, damar tıkanıklarının açılmasına yardım eder, damarlardan kaynaklanan birçok hastalığa faydası vardır. İnsana pozitif bir enerji verir ve kalbe faydalıdır. Verdiği pozitif enerji sayesinde baş ağrısı, stres, sinir, duygusal komplikasyonlar, sırt bel ağrısı gibi ya da yaralanma zedelenme gibi problemlerle başa çıkmanızı sağlar. Hücreler ile oksijenin buluşmasını sağlarken hücrelerinizi yenilemeye yardımcı olur. Beyaz ve kırmızı kan hücrelerini arttırır. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder. Sindirim sistemini düzenler ve sindirim ile alakalı birçok hastalığa iyi gelir. Bilimsel olarak faydaları açıklanan bu lav kırıklarının bir ilaç değil sadece araç olduğunu ve iyileşme için birer araç olduklarını unutmamak gerekir. Aniden bir iyileşme söz konusu olmazken inanmak esastır.

Lav Kırığı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kırık Saç Oluşumunu Önlemek

Kırık Saç Oluşumunu Önlemek

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kırık İyileşme Belirtileri Nelerdir?

Kırık İyileşme Belirtileri Nelerdir?

Ayak Tendon Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Tendon Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Kalçada Çatlak Belirtileri ve Tedavisi

Kalçada Çatlak Belirtileri ve Tedavisi

Ayakta Lif Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Ayakta Lif Zedelenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Makat Çatlağı Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Makat Çatlağı Belirtileri ve Tedavisi